Fájdalom, láz, gyulladás

Rendezés:

ASPIRIN COMPLEX FORRÓ ITAL 500MG/30MG GRANULÁTUM BELSŐLEGES SZUSZPENZIÓHOZ 10X

Várható szállítás:július 22.
4.012 Ft
Kívánságlistára teszem

PANADOL RAPID 500MG FILMTABLETTA 24X

Várható szállítás:július 19.
2.668 Ft
Kívánságlistára teszem

ASPIRIN KOMPLEX 500MG/30MG 10X

Várható szállítás:július 22.
4.012 Ft
Kívánságlistára teszem

CATAFLAM DOLO 25MG BEVONT TABLETTA 20X

Várható szállítás:július 19.
3.973 Ft
Kívánságlistára teszem

IBUSTAR 400 MG FILMTABLETTA 10X

Várható szállítás:július 22.
1.673 Ft
Kívánságlistára teszem

ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTA 20X

Várható szállítás:július 19.
4.649 Ft
Kívánságlistára teszem

VOLTAREN DOLO 25MG LÁGY KAPSZULA 20X

Várható szállítás:július 19.
4.365 Ft
Kívánságlistára teszem

ASPIRIN PLUS C PEZSGŐTABLETTA 10X

Várható szállítás:július 19.
3.216 Ft
Kívánságlistára teszem

SARIDON TABLETTA 10X

Várható szállítás:július 22.
Kívánságlistára teszem

ALGOFLEX RAPID 400MG LÁGY KAPSZULA 20X

Várható szállítás:július 19.
4.104 Ft
Kívánságlistára teszem

ASPIRIN KOMPLEX 500MG/30MG 20X

Várható szállítás:július 19.
5.923 Ft
Kívánságlistára teszem

ADVIL ULTRA LÁGY KAPSZULA 20X

Várható szállítás:július 19.
3.491 Ft
Kívánságlistára teszem

Láznak nevezzük a testhőmérséklet megemelkedését. A láz nem betegség, hanem tünet, annak jele, hogy a szervezet valamilyen betegség, többnyire gyulladás, infekció ellen küzd, ezért jótékony hatása is van. A normális testhőmérséklet hónaljban mérve 36,5 C° körüli, de 0,5-0,7 C°-kal e felett és ez alatt is még normálisnak tekinthető. Lázról akkor beszélünk, ha ez a testhőmérséklet meghaladja a 38 C°-t.

Mikor és hogyan csillapítsunk lázat?
Alacsonyabb, különösebb panaszokat okozó lázat nem kell okvetlenül csillapítani. 38 C° alatt erre ritkán van szükség, és ez még kisgyermekeknél is így van. Ennél magasabb láz esetén azonban szükség lehet a láz csillapítására, amelyre gyógyszeres és egyéb módszerek is vannak. A gyógyszerek közül a paracetamol és ibuprofen alapú készítmények minden korosztály számára alkalmasak, az acetil-szalicilsav viszont csak felnőtteknek adható. Fontos, hogy a gyógyszerek használati utasítását (az adagokat és az adagok közötti időintervallumot) betartsuk, és arra is figyelemmel kell lenni, hogy a különböző márkanevű, fantázianevű gyógyszerek ugyanazt a hatóanyagot tartalmazhatják, és e miatt néha gyógyszer túladagolás következhet be. Különösen veszélyes ez a paracetamol esetén, amely túladagolva súlyos májkárosodást okozhat. Gyermekek esetén a gyógyszerek kiegészítőjeként hasznos a fizikális lázcsillapítás, amellyel a testhőmérséklet gyorsan csökkenthető. Ilyen a teljes test borogatása 2-3 percenként váltott langyos vizes lepedővel, de még jobb a hűtőfürdő. Ezt úgy készítjük, hogy a kádat langyos vízzel teleeresztjük, majd a gyermeket 5-10 percig ebbe fektetve a vizet lassan lehűtjük. A homlok, csuklók és bokák borogatása önmagában viszont semmit sem ér.