A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kal kapcsolatos irányelv értelmében, mely az adatvédelmi nyilatkozatban elérhető. Megértettem
Termékek Menü
0

Ingyenes házhozszállítás 10000 Ft felett

PANADOL RAPID EXTRA 500MG/65MG FILMTABLETTA 24X

PANADOL RAPID EXTRA 500MG/65MG FILMTABLETTA 24X Katt rá a felnagyításhoz
Ár:
1.441 Ft
1.235 Ft (1.176 Ft + ÁFA)
Kedvezmény: 14%

Orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszer
A Panadol Rapid Extra filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol-koffein kombinációjú tabletták.
A Panadol Rapid Extra filmtabletta két hatóanyag kombinációját tartalmazza.
A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a koffein pedig tovább növeli a fájdalomcsillapító hatást.
A Panadol Rapid Extra filmtabletta gyorsan és hatékonyan enyhíti:
- a fejfájást és migrént.
- a fogfájást, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalmat, védőoltásokat követő lázat és fájdalmat, reumatikus- és izomfájdalmakat, oszteoartritisszel (ízületet érintő kórfolyamat, mely végül az ízület deformitásához, elégtelen működéséhez vezet) társult fájdalmat, valamint a menstruációs görccsel járó fájdalmat.
- a megfázással, influenzával és torokfájással együtt járó kellemetlen érzést, és csökkenti a fellépő lázat.

Szállítási módok

Fizetési módok

Egységár: 51 Ft/DB
Elérhetőség: Raktáron
Várható szállítás: július 26.
Szállítási díj: 1.190 Ft
Kiszerelés
24 DB
Menny.:db

Kérdése van?

06 46 509 230 Online üzenetküldés
Gyors szállítás A kiszállítás ideje 1-3 munkanap
Ingyenes szállítás 10000 Ft felett
Gyors és kényelmes online fizetés
PostaPonti átvétel több mint 2 500 postán. Akár szombaton is átveheti a csomagját
 
Leírás és Paraméterek

Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer a Panadol Rapid Extra filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Panadol Rapid Extra filmtabletta a szétesést segítő rendszernek (Optizorb formula) köszönhetően gyorsabban szívódik fel, mint a hagyományos paracetamol-koffein kombinációjú tabletták.


A Panadol Rapid Extra filmtabletta két hatóanyag kombinációját tartalmazza.
A paracetamol fájdalom- és lázcsillapító hatású, a koffein pedig tovább növeli a fájdalomcsillapító hatást.
A Panadol Rapid Extra filmtabletta gyorsan és hatékonyan enyhíti:
- a fejfájást és migrént.
- a fogfájást, fogászati beavatkozást/foghúzást követő fájdalmat, védőoltásokat követő lázat és fájdalmat, reumatikus- és izomfájdalmakat, oszteoartritisszel (ízületet érintő kórfolyamat, mely végül az ízület deformitásához, elégtelen működéséhez vezet) társult fájdalmat, valamint a menstruációs görccsel járó fájdalmat.
- a megfázással, influenzával és torokfájással együtt járó kellemetlen érzést, és csökkenti a fellépő lázat.
2. Tudnivalók a Panadol Rapid Extra filmtabletta szedése előtt

Ne szedje a Panadol Rapid Extra filmtablettát
- ha allergiás a paracetamolra, a koffeinre vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.
- ha egy bizonyos enzimrendellenességben szenved (az ún. glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz enzim hiánya esetén).
- túlzott, illetve rendszeres alkoholfogyasztás esetén.
- ha 12 évnél fiatalabb.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
- A Panadol Rapid Extra filmtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával:
- amennyiben Ön máj- vagy vesebetegségben szenved, csak orvosi konzultációt követően szedheti a készítményt. Májkárosodás esetén fokozott a túladagolás veszélye.
- ha Ön súlyos fertőzésben szenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikus acidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés (hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!
- Ez a gyógyszer koffeint tartalmaz. Nagyobb mennyiségű koffeintartalmú kávé, tea, illetve egyes dobozos üdítők fogyasztása kerülendő a gyógyszer szedésekor. A túl magas koffeinbevitel alvási nehézséget, remegést és mellkasi diszkomfortérzést okozhat (szívdobogásérzés).
- Fontos, hogy a Panadol Rapid Extra filmtablettát NE szedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejűleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazása akár életet veszélyeztető májkárosodáshoz vezethet. Mindig ellenőrizze a hatóanyagot az egyidejűleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.
- A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Egyéb gyógyszerek és a Panadol Rapid Extra filmtabletta
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

- A készítmény alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:
- metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.
- magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed.
- véralvadásgátlókat szed (pl. warfarint) és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.
Terhesség és szoptatás
- Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
- Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
- A Panadol Rapid Extra filmtabletta nem, vagy csak elhanyagolható mértékben befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.
A Panadol Rapid Extra parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215) és nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)) tartalmaz, amelyek későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.
3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid Extra filmtablettát?

- Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
- Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
- 4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
- A készítmény más paracetamol-tartalmú gyógyszerrel együtt nem szedhető.
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
- 4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
- 4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
- 4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek:
- A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt (lásd "Ne szedje a Panadol Rapid Extra filmtablettát").
Az alkalmazás módja
- Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.
Ha az előírtnál több Panadol Rapid Extra filmtablettát vett be
- NE vegyen be többet az előírt adagnál! A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat. Amennyiben az előírt adagnál többet vett be, forduljon azonnal orvoshoz, még akkor is, ha nem érzi rosszul magát!
Ha elfelejtette bevenni a Panadol Rapid Extra filmtablettát
- A legközelebbi alkalommal NE vegyen be kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
- Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

- Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
- A paracetamol mellékhatásai
- Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer szedését és azonnal forduljon orvoshoz:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés vagy a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, és Stevens-Johnson szindróma).
- Hörgőgörcs, ha korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más fájdalomcsillapító (pl. ibuprofén-tartalmú) alkalmazása során.
- Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).
További mellékhatások:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- májműködési zavar
- súlyos bőrreakciók
A koffein mellékhatásai
Nem ismert gyakorisággal előforduló mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
- idegesség
- szédülés
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Panadol Rapid Extra filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Panadol Rapid Extra filmtabletta?

A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol és 65 mg koffein filmtablettánként.
Egyéb összetevők:
Tabletta mag: hidegen duzzadó keményítő, kalcium-karbonát, alginsav, kroszpovidon, povidon K25, magnézium-sztearát, parahidroxibenzoátok (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)).
Bevonat: Opadry white YS-1-7003 (titán-dioxid (E171), hipromellóz 3cP/HPMC 2910, hipromellóz 6cP/HPMC 2910, makrogolok 400/polietilén-glikol 400, poliszorbát 80), karnauba viasz, tisztított víz.

Milyen a Panadol Rapid Extra filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy csaknem fehér színű, ovális formájú filmtabletta, egyik oldalán egy "xPx" bevéséssel, ahol a P egy körben található.
12, 24, 48 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
14 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír/PVC összepattintható tárcában.
Nem feltétlenül minden kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
- metoklopramidot vagy domperidont (ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.
- magas koleszterinszint kezelésére szolgáló kolesztiramint szed.
- véralvadásgátlókat szed (pl. warfarint) és hosszú időn keresztül, naponta van szüksége fájdalomcsillapítóra, mert ekkor paracetamolt csak alkalmanként vehet be.
Terhesség és szoptatás
- Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
- Ez a készítmény orvosi felügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
- A Panadol Rapid Extra filmtabletta nem, vagy csak elhanyagolható mértékben befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.
A Panadol Rapid Extra parahidroxibenzoátokat (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215) és nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)) tartalmaz, amelyek későbbiekben jelentkező allergiás reakciókat okozhatnak.
3. Hogyan kell szedni a Panadol Rapid Extra filmtablettát?

- Kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!
- Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
- Az ajánlott adagot nem szabad túllépni.
- 4 óránál gyakrabban ne alkalmazza a gyógyszert.
- A készítmény más paracetamol-tartalmú gyógyszerrel együtt nem szedhető.
- A tünetek tartós fennállása esetén orvoshoz kell fordulni.

A készítmény ajánlott adagja

65 kg feletti serdülők és felnőttek:
- 4-6 óránként 1-2 tabletta. 24 órán belül 8 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
43-65 kg közötti serdülők és felnőttek:
- 4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 6 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 4 órának el kell telnie.
33-43 kg közötti serdülők:
- 4-6 óránként 1 tabletta. 24 órán belül 4 tablettánál többet ne vegyen be.
- Két adag alkalmazása között minimum 6 órának el kell telnie.

Gyermekek:
- A készítmény alkalmazása 12 éven aluli gyermekeknél ellenjavallt (lásd "Ne szedje a Panadol Rapid Extra filmtablettát").
Az alkalmazás módja
- Szájon át történő alkalmazásra. A tablettákat vízzel nyelje le.
Ha az előírtnál több Panadol Rapid Extra filmtablettát vett be
- NE vegyen be többet az előírt adagnál! A paracetamol túladagolása májkárosodást okozhat. Amennyiben az előírt adagnál többet vett be, forduljon azonnal orvoshoz, még akkor is, ha nem érzi rosszul magát!
Ha elfelejtette bevenni a Panadol Rapid Extra filmtablettát
- A legközelebbi alkalommal NE vegyen be kétszeres adagot, mert az ártalmas lehet! Kövesse az adagolási útmutatóban leírtakat!
- Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások

- Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
- A paracetamol mellékhatásai
- Ha az alábbi tünetek bármelyikét észleli, hagyja abba a gyógyszer szedését és azonnal forduljon orvoshoz:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- Allergiás reakciók, mint: anafilaxiás sokk (vérnyomás hirtelen csökkenésével és légzészavarokkal járó életveszélyes allergiás reakció), bőrkiütés, vagy hámlás, viszketés vagy a száj nyálkahártyájának fekélye, az ajkak, nyelv, torok vagy arc duzzadása (angioödéma, és Stevens-Johnson szindróma).
- Hörgőgörcs, ha korábban légzési nehézséget tapasztalt acetilszalicilsav-tartalmú vagy más fájdalomcsillapító (pl. ibuprofén-tartalmú) alkalmazása során.
- Ha megmagyarázhatatlan eredetű véraláfutást vagy vérzést tapasztal (vérlemezkék számának csökkenése a vérben).
További mellékhatások:
Nagyon ritka mellékhatások (10 000-ből legfeljebb 1 embert érinthet):
- májműködési zavar
- súlyos bőrreakciók
A koffein mellékhatásai
Nem ismert gyakorisággal előforduló mellékhatások (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
- idegesség
- szédülés
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell a Panadol Rapid Extra filmtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Panadol Rapid Extra filmtabletta?

A készítmény hatóanyaga: 500 mg paracetamol és 65 mg koffein filmtablettánként.
Egyéb összetevők:
Tabletta mag: hidegen duzzadó keményítő, kalcium-karbonát, alginsav, kroszpovidon, povidon K25, magnézium-sztearát, parahidroxibenzoátok (nátrium-metil-parahidroxibenzoát (E219), nátrium-etil-parahidroxibenzoát (E215), nátrium-propil-parahidroxibenzoát (E217)).
Bevonat: Opadry white YS-1-7003 (titán-dioxid (E171), hipromellóz 3cP/HPMC 2910, hipromellóz 6cP/HPMC 2910, makrogolok 400/polietilén-glikol 400, poliszorbát 80), karnauba viasz, tisztított víz.

Milyen a Panadol Rapid Extra filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?

Fehér vagy csaknem fehér színű, ovális formájú filmtabletta, egyik oldalán egy "xPx" bevéséssel, ahol a P egy körben található.
12, 24, 48 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és dobozban.
14 db filmtabletta fehér, átlátszatlan PVC//Al buborékcsomagolásban és papír/PVC összepattintható tárcában.
Nem feltétlenül minden kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare
GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS
Egyesült Királyság

Gyártó:
GlaxoSmithKline Dungarvan Limited,
Knockbrack, Dungarvan, Co. Waterford,
Írország
vagy
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare GmbH & Co. KG,
Benzstrasse 25, 71083 Herrenberg
Németország.
A készítményhez kapcsolódó további kérdéseivel forduljon a forgalomba hozatali engedély jogosultjának helyi képviseletéhez:
GlaxoSmithKline Kft. Consumer Healthcare
1124 Budapest,
Csörsz u. 43.
Tel.: 06-1-22-55-800
Fax: 06-1-22-55-802

OGYI-T-1707/12 (12× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/13 (24× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/14 (48× - buborékcsomagolásban és dobozban)
OGYI-T-1707/15 (14× - buborékcsomagolásban és tárcában)
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. január

Hasonló termékek

Raktáron
Várható szállítás: július 26.
1.203 Ft 1.015 Ft
Raktáron
Várható szállítás: július 26.
1.306 Ft
Raktáron
Várható szállítás: július 26.
1.308 Ft
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét


Megjegyzés: A HTML-kód használata nem engedélyezett!
Értékelés: Rossz Kitűnő

ÖNNEK AJÁNLJUK