Egészség és életmód tippek

Minden, amit az ízületrögzítőkről tudni érdemes: Mikor, hogyan és miért használjuk?

Minden, amit az ízületrögzítőkről tudni érdemes: Mikor, hogyan és miért használjuk?

Az ízületi problémák és fájdalmak sokakat érintenek, kortól és életmódtól függetlenül. Legyen szó sportolás közben szerzett sérülésről, túlterhelésről vagy egyszerűen az időskorral járó kopásokról, az ízületi fájdalom korlátozhatja a mozgásképességet és ronthatja az életminőséget. Az ízületrögzítők használata hatékony módja lehet a fájdalom enyhítésének, az ízületek tehermentesítésének és a rehabilitáció támogatásának. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogy mikor, hogyan és milyen esetekben érdemes használni ezeket az eszközöket.
Sütőtök: Az őszi konyha szupersztárja és egészségvédő csodája

Sütőtök: Az őszi konyha szupersztárja és egészségvédő csodája

A sütőtök az ősz egyik legkedveltebb alapanyaga, mely nemcsak ízletes, hanem egészségügyi szempontból is számos előnnyel rendelkezik. Ennek a narancssárga zöldségnek szezonalitása szeptembertől novemberig tart, ezért ebben az időszakban különösen érdemes kihasználni a friss sütőtök adta lehetőségeket. Ebben a cikkben megismerjük a sütőtök egészségügyi hatásait, felhasználási lehetőségeit és néhány praktikus receptötletet is adunk, hogy minél változatosabban tudjuk beilleszteni étrendünkbe.
Őszi egészségmegőrzés: Hogyan készülj fel a hidegebb hónapokra?

Őszi egészségmegőrzés: Hogyan készülj fel a hidegebb hónapokra?

Ahogy az ősz beköszönt, a természet lassan átöltözik sárga, narancs és barna színek pompájába. Mi pedig azon kapjuk magunkat, hogy újra előkeressük a vastagabb kabátokat, és egyre nagyobb kedvünk támad egy meleg teával a kezünkben otthon bekuckózni. Noha az őszi hónapoknak megvan a maguk szépsége, ez az időszak kihívásokat is tartogat az egészségünk számára: a hűvösebb időjárás, a kevesebb napfény és a mindenféle fertőzések kombinációja könnyen leteríthet minket. De ne aggódj, néhány okos lépéssel könnyen védheted magad és családod egészségét!

Lássuk hát, hogyan érdemes felkészülni az őszre, hogy energiával teli és egészséges is maradj!

5 tipp a megfelelő orrspray kiválasztásához

5 tipp a megfelelő orrspray kiválasztásához

Az orrnyálkahártya duzzadtságának csökkentésére, a váladékürülés megkönnyítésére orrcseppet vagy orrspray-t lehet használni, amivel megkönnyíthetjük a légzést náthás, vagy allergiás időszakban. A patikában számos ilyen készítmény kapható, azonban nem mindegy, milyen problémára melyiket választjuk.

7 OK, HOGY ELMENJ A BŐRGYÓGYÁSZODHOZ

7 OK, HOGY ELMENJ A BŐRGYÓGYÁSZODHOZ

A bőrünk jelenti testünk elsődleges védelmi vonalát. Nem csak ez a legnagyobb szervünk, de egyben védelmet is nyújt a külvilágból érkező káros baktériumok ellen, taszítja a vizet, és magában foglalja az erek és idegek hálózatát. Ha nem érzed megfelelőnek a bőröd állapotát, érdemes lehet megnézetni egy bőrgyógyásszal. De nézzük, milyen konkrét esetekben szükséges meglátogatni a szakorvost.

A JÓINDULATÚ PROSZTATA MEGNAGYOBBODÁS

A JÓINDULATÚ PROSZTATA MEGNAGYOBBODÁS

A prosztata problémája napjainkban igen gyakori kórkép a férfiakat érintő megbetegedések terén. A jóindulatú prosztata megnagyobbodás kellemetlen tünetekkel jár, és az orvosok általában „állapotnak” nevezik, mintsem betegségnek, hiszen egy bizonyos életkor után ez majdnem, hogy természetes jelenség. A negyven éves korosztály nem kevesebb, mint húsz százalékát érinti ez a probléma, ennél idősebb korban pedig egyre csak növekszik előfordulása.

AJAKHERPESZ KESERÍTI AZ ÉLETED?

AJAKHERPESZ KESERÍTI AZ ÉLETED?

Az ajakherpeszt, vagy ahogy a szaknyelv nevezi, a herpes simplex labialis-t, a legtöbb esetben a herpes simplex virus 1-es típusa okozza. A felnőtt emberek körülbelül 90 százaléka hordozza ezt a vírust. Az első fertőződés általában tünetmentesen zajlik le, semmi nem mutatja a vírus jelenlétét a szervezetben. A vírus csak akkor okoz jellegzetes panaszokat, ha az immunrendszer legyengül, és a vírus így aktiválódni tud. Ritkábban azonban a nemi herpeszt is okozó 2-es típus tehető felelőssé az ajakherpesz kialakulásáért is. A kezelés során a vírus szaporodását, és ezzel a tünetek kialakulását tudjuk meggátolni, de a fertőződést magát nem lehet megszüntetni.